Treść artykułu

Z mikołajkową wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Suchorączku

Kategoria MGOK Więcbork

To już tradycja, że w okolicach dnia świętego Mikołaja, mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Suchorączku odwiedza, działający przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku, teatr Rym-Cym-Cym. Corocznie, mikołajkowe spotkanie jest okazją by pokazać, specjalnie na ten ważny moment przygotowane przedstawienie, złożyć świąteczne życzenia, wręczyć drobne upominki, a przede wszystkim, by wspólnie spędzić kilka miłych chwil w radosnej bożonarodzeniowej atmosferze.

W tym roku, więcborski teatr pokazał na scenie w Suchorączku wesołą sztukę, według scenariusza pani Renaty Bloch, na motywach baśni braci Grimm „O krasnoludkach i Królewnie Śnieżce”. Pojawiają się w niej jednak postaci znane z innych baśni, a uwspółcześnione dialogi sprawiają, że jest to zabawna sztuka, przeznaczona dla dorosłego widza.

Po żywiołowych reakcjach odbiorców można domyślać się, że przedstawienie wystawione przez więcborskie aktorki i aktorów bardzo się podobało. Radość malowała się nie tylko na twarzach mieszkańców domu w Suchorączku lecz rozświetlała także oblicza artystów, co pozwala mniemać, że tego typu spotkania przynoszą tyle samo wzruszeń i satysfakcji, zarówno obdarowywanym, jak i obdarowującym.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku