Treść artykułu

Zakończenie sezonu i wielkie otwarcie Dziecięcej Ligii Tanecznej w Więcborku

Kategoria MGOK Więcbork

16 czerwca 2019 r. po raz pierwszy w Więcborku, odbyła się Dziecięca Liga Taneczna o Puchar Burmistrza Więcborka. Ponad 130 uczestników w wieku do 13 lat z Bydgoszczy, Włocławka, Torunia, Chojnic, Sępólna Krajeńskiego, Mroczy, Sośna, Sypniewa i Więcborka oceniała sześcioosobowa komisja sędziowska w składzie: Tomasz Kadylak, Tomasz JabłońskiRadosław GołataBeata Szu-Neumann, Mariusz Procelewski, Artur Kozar, oraz  Dorota Gołebiowska – przewodnicząca komisji skrutacyjnej.

Turniej zorganizowany został po raz czwarty, jednak pierwszy raz w randze sportu przygotowawczego w kategoriach HGF. O profesjonalną oprawę zadbali: prowadząca  Agnieszka Brzostowska, oraz oprawa techniczna Darek Brzostowski i Sylwester Wardyn. Prezentacjom uczestników turnieju towarzyszyły pokazy taneczne. Kilkakrotnie na parkiecie zaprezentowali się Sara Silva i Mateusz Stawowy – finaliści programu World of Dance Poland, oraz wielokrotni Mistrzowie Polski. Zaprezentowała się także formacja taneczna Black Diamond’s z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku.     

Studio Tańca Natural i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku dziękują sponsorom:

Gmina Więcbork 
Bemix
Ronet 
Bank Spółdzielczy w Więcborku
Jawal & Murawiec z Mroczy
SBN Runowo
Shape i Herbalife Sępólno Lica Jola Michał
Sklep Jublilerski Sępólno Krajeńskie Państwo Łukaszewicz
Marek Ksobiak 
Powiat Sępoleński
Kotłorem Stanisław Iwan
Krajna TV Maciej Bór
EuroFasada Karol MejgierAngelika Mejgier
Mrówka Więcbork Michał Krasicki i Katarzyna Krasicka
Hydrotechnika Krzysztof Pyszka 
Biuro Rachunkowe Urszula Nowakowska 
Andrzej Szyszło ROLMASZ
Zakład Gospodarki Komunalnej w Więcborku 
Krajeński Park Krajobrazowy 
Markuz Marcin Kuzara 
Państwo Magdalena i Karol Turzyńscy.
Państwo Szwajcer

partnerom: Szkole Podstawowej nr 1 im. Polskich Noblistów w Więcborku 

i wszystkim dzięki, którym Turniej doszedł do skutku. 

Turnieje tego typu dają młodym tancerzom szansę na zdobycie doświadczenia, przygotowanie się do rywalizacji sportowej, ale także na ciągłe podnoszenie umiejętności i przeklasyfikowanie do wyższej klasy. Na więcborskim turnieju zauważeni zostali następujący tancerze ze Studia Tańca Natural w Więcborku:

Julia Masztakowska – Maciej Lisowski – przeklasyfikowanie do klasy F

Monika Błocińska – Kacper Szyling – przeklasyfikowanie do klasy F

Patrycja Trzósło – przeklasyfikowanie do klasy G

Antonina Mieszczak – przeklasyfikowanie do klasy G.

Wszystkim tancerzom gratulujemy udanych występów i wspaniałej rywalizacji, która uczy dyscypliny, sportowego zacięcia, a przy tym wszystkim oparta jest na wrażliwości muzycznej i estetycznej. Profesjonalna organizacja pierwszego turnieju w ramach Dziecięcej Ligi Tanecznej pozwala żywić nadzieję na rozwój tego typu turniejów sportu przygotowawczego.  Zważywszy na fakt, iż za sprawą Pani Sandry Pasieki i Artura Kozara, mamy niesamowitą okazję trenowania  na najwyższym poziomie, z czynnymi tancerzami najwyższej klasy tanecznej, o czym przypomniała nam Dorota Gołębiowska – Prezes Kujawsko – Pomorskiego Związku Tańca Sportowego, jesteśmy pewni, że tego typu imprezy w Więcborku rozgościły się na stałe…, a Więcbork staje się rozpoznawalny za sprawą małych, dużych i średnich tancerzy, jako miasto z dobrym kierunkiem na taniec.