Treść artykułu

Zakończeniowe sezonu artystycznego w Wiejskim Domu Kultury w Sypniewie

Kategoria MGOK Więcbork

W czwartek 22 czerwca na terenie Wiejskiego Domu Kultury w Sypniewie odbyło się ognisko kończące zajęcia artystyczne dla dzieci. Popołudnie upłynęło w miłym towarzystwie, nie zabrakło wzruszeń, uśmiechów i podziękowań.

Na ognisko przybyły wszystkie dzieci wraz z rodzicami, które uczęszczały na zajęcia artystyczne do WDK Sypniewo. Plac przylegający za WDK zamienił się w kolorowe boisko pełne zabawy wypełnione roześmianymi buźkami naszych milusińskich. Każdy chętnie stawał przy ognisku i niekiedy po raz pierwszy sam piekł sobie kiełbaskę przy ognisku. Osoby, które po zjedzeniu ciepłego poczęstunku nabrał sił do wspólnej zabawy. Kolorowa chusta animacyjna, która zamieniła się w barwne wzburzone morze bardzo spodobała się zaproszonym dzieciom.
Gdy zabawa trwała na dobre a sił już brakowało z odsieczą przybyła Sołtys Sypniewa pani Brygida Migawa i poczęstowała wszystkich milusińskich lodami. Słodki, zimny poczęstunek pozwolił znowu załadować akumulatory i przystąpić do części oficjalnej czyli wręczenia Certyfikatu Młodego Artysty oraz loterii fantowej. Pani Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku wręczyła certyfikaty i gratulowała wytrwania w pracy artystycznej. Instruktorzy otrzymali od swoich podopiecznych ogromne podziękowania, moc uścisków i kosze owoców.
Po części oficjalnej zabawy część dalsza tym razem przebiegaliśmy przez kolorową, długą dżdżownicę. Emocji było co niemiara, uśmiechy i chichoty było słychać chyba w całym Sypniewie.
Dziękujemy za udział w zajęciach artystycznych i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym ;*