Treść artykułu

Zatańczyli turniejowo

Kategoria MGOK Więcbork

Niedzielne popołudnie młodzi adepci tańca, którzy trenują w Studiu Tańca Natural zaprezentowali swoje umiejętności podczas Wewnątrzklubowego Dziecięcego Turnieju Tańca w Więcborku.

Na Sali Gimnastycznej Gimnazjum w Więcborku młodzi adepci sztuki tanecznej licznie stanęli do rywalizacji na taneczne kroki. Studio Tańca Natural mimo krótkiej działalności doczekało się wielu zdolnych uczniów z Więcborka, Sypniewa, Mroczy, Sępólna Kraj. oraz Sośna. Grupa, która stanęła w turniejowe szranki liczyła siedemdziesiąt cztery osoby.
Tancerze zaprezentowali się w walcu angielskim, cha chy, sambie, polce, a najstarsi dodatkowo zatańczyli jive.
Podczas obrad jury zaprezentowały się dwie młodzieżowe grupy taneczne uczęszczające na zajęcia do Studia Tańca Natural. Następnie Agata Pufal zaśpiewała mix wakacyjnych przebojów, który porwał wszystkich do tańca. Gwiazdą tej edycji turnieju był Mateusz Kufel – dwukrotny uczestnik i półfinalista programu telewizyjnego „Mam talent”, jeden z najszybciej kozłujących piłkę freestylerów na świecie, rekordzista polski w biegu maratońskim kozłując dwie piłki d koszykówki jednocześnie.
Jury miało ciężki orzech do zgryzienia i w pierwszej kategorii wiekowej przyznało tylko I miejsca. W pozostałych kategoriach zostały przydzielone I i II nagrody.
Studio Tańca Natural i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku składa serdeczne podziękowanie sponsorom:

Krajeńskiemu Parku Krajobrazowemu
Nadleśnictwu Runowo Krajeńskie
Samorządowi Mieszkańców Więcbork
Radzie Miejskiej w Więcborku
Burmistrzowi Więcborka
Banku Spółdzielczemu w Więcborku
Usługom Kucharskim Danuta Pasieka
Dariuszowi i Wioletcie Gwóźdź Firma DARCHEM
Gimnazjum w Więcborku
Liceum Ogólnokształcącemu w Więcborku
SLD Więcbork Pan Grzegorz Pichłacz oraz Janusz Zemke

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w turnieju, zapraszamy w nowym tanecznym sezonie, a teraz życzymy wspaniałych wakacji.