Treść artykułu

Zimowa niedziela z Mikołajem …

Kategoria MGOK Więcbork

Świąteczny grudzień nadszedł wielkimi krokami, spadł śnieg – nic więc dziwnego że dzieci z niecierpliwością oczekiwały na Świętego Mikołaja.

Legenda głosi że Św. Mikołaj wraz ze śnieżynkami tuż przed swoją wielką podróżą, ciężko pracuje pakując prezenty wymarzone przez dzieci, upycha je na sanie by zmieścić ich jak najwięcej. Dla urwisów zaś przynosi … rózgę!

Więcborskie dzieci doczekały się i w tym roku, 8 grudnia spotkały się z Mikołajem i jego śnieżynkami – przywędrowali oni z dalekiego śnieżnego kraju z workami pełnymi smakołyków.
W tym roku Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku zorganizował atrakcyjny Jarmark Mikołajkowy, na którym można było zakupić świąteczne cudeńka, rękodzieła artystyczne, ozdoby choinkowe, haftowane bombki, drzewka świąteczne, anioły itp.. Niezwykłe ozdoby zrobione przez krajeńskich twórców urzekały bogactwem kolorów i fantazją.

Na degustację świątecznych ciast zapraszali rodzice z Zespołu Szkół nr 2 w Więcborku. Serniczek, pleśniak, piernik, śmietanowiec, miodownik to tylko niektóre z gatunków przepysznych ciast, które kusiły, och kusiły – nie tylko dzieci … mniam, mniam – palce lizać.
W tym czasie dzieci zaproszono na film „Strażnicy snów”, a o godzinie 16:00 Zespół Teatralny Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborku „Barakuda” zaprosił dzieci na spektakl teatralny „Złota rybka”. Pełna doza humoru, którą uraczył widownię ten fantastyczny zespół artystów, wprawił wszystkich w znakomity nastrój. Dzieci autentycznie przeżywały perypetie starego rybaka i jego złośliwej, leniwej żony, wspólnie przywołując rybkę by wreszcie spełniła życzenia rybaka.

Po spektaklu śnieżynkowy zespół urokliwych dziewcząt – zapewne ze świty Św. Mikołaja zaprosił widownię na wspólne kolędowanie. Ze śpiewaniem nie było żadnych problemów, ponieważ na ekranie pojawiały się teksty poszczególnych kolęd. Wielką próbę generalną przed wigilijnym kolędowaniem możemy uznać za udaną.

Głos dzwonka – tego jedynego, magicznego, który w tym dniu zapewne był najmilszym dźwiękiem dla zgromadzonych licznie dzieci, oznajmił że Mikołaj ze swoją świtą i workami prezentów wreszcie przybył. Każde dziecko dostało rożek obfitości. Milusińscy, którzy chcieli mieć zdjęcie z Mikołajem, siadali na kolanach, czasami ciągnęli za brodę a co odważniejsi mówili wierszyki.

Tym razem Mikołaj zapomniał rózgi, pewniejszy jest fakt że dzieci więcborskie są wyjątkowo grzeczne, więc wracały do domu uśmiechnięte i zadowolone. Magia Świąt działa. M-GOK w Więcborku dziękuje serdecznie sponsorom i pomocnikom Mikołaja:

* Samorząd mieszkańców Więcborka
* Nadleśnictwo Lutowo
* Karol Mejgier – Eurofasada
* Nadleśnictwo Runowo
* Barbara i Kazimierz Szcześniak
* Bank Spółdzielczy w Więcborku
* Mirosław Fifielski
* Marek Wełniak
* Janusz Cieślik

Wszystkim twórcom, którzy wzięli udział w Jarmarku Mikołajkowym również składamy najserdeczniejsze podziękowania i zapraszamy za rok!
Więcej zdjęć wkrótce.

A o to zdjęcia z Jarmarku Mikołajkowego i spektaklu teatralnego.